לשים מסכה או לא לשים?

בשורה התחתונה: כשאתם עוטים מסכה, לא משנה מאיזה חומר או בד, הסיכוי שלכם להדביק אחרים יורד בצורה משמעותית. גם אם אתם בכלל לא יודעים שאתם מדבקים.

מהנדס אמריקאי בדק 26 מסכות מבדים שונים כדי לבדוק עד כמה הן חוסמות את זרימת האוויר החוצה. המסקנה העיקרית שלו- אם לא מכסים את האף, זה בכלל לא אפקטיבי כי גם דרך האף יש זרימה חזקה של אוויר, בעיקר כשמשתעלים 

לסרטון של הניסוי ועוד היכנסו לקישור הזה:

https://bit.ly/2YQsHFs

האם וירוס הקורונה SARS-CoV-2 הוא תוצר של הנדסה גנטית שנעשתה באופן מכוון במעבדה מסתורית במחוז ווהאן בסין?

ימים יגידו אם באמת הייתה כאן קונספירציה סינית או לא, אבל בינתיים חוקרים מסין מצאו אצל עטלפים באיזור ווהאן המפורסם וירוס מאוד דומה, שיש בו את אותם המאפיינים הייחודיים שיש במבנה החלבון של הזיז (spike) של SARS-CoV-2.
הדמיון ביניהם עשוי להעיד על כך שהמבנה נוצר באופן טבעי, ולא במעבדה.
אגב, בינתיים נראה שהוירוס החדש RmYN02 אינו מדבק לבני אדם. אבל אנחנו לא ממליצים לנסות...

קראו עוד כאן:

https://bit.ly/2YQsHFs

מחפשים מקום בלי קורונה?

יש מי שכבר הרבה זמן מנסה לשכן בני-אדם במאדים. חברות ממשלתיות כמו NASA בארה"ב ועוד מדינות, וגם חברות פרטיות ברחבי העולם משקיעות מאות מיליוני דולרים מדי שנה בניסיון לגלות מה קורה בחלל ובכוכב מאדים הרחוק, ולהבין האם יום אחד נוכל ליישב שם בני אדם?

אמנם אין שם קורונה אבל יש בעיות אחרות, כמו חום וקור קיצוניים, חשיפה עצומה לקרינה רדיואקטיבית מהשמש, חוסר במקורות מזון (פרט שולי) ועוד ועוד.

האם כל המיליונים האלה מתפזרים בחלל לשווא? יש סיכוי שלא. מדי שנה התגליות של NASA מתורגמות למוצרים ולייעול שירותים שמשפיעים על כולנו, כולל מכשירים וציוד רפואי.

ובכל זאת, אולי כדאי לשמור קצת יותר טוב על כדור הארץ שלנו, לפני שנצא לחפש כדור חדש?

מקורות:

https://bit.ly/2BgQWDL

https://bit.ly/3geq99L

לסיום, משהו מעודד.

וירוס הקורונה הפציע בשמי חיינו בדצמבר 2019. תוך כמה שבועות כבר עשו לו ריצוף גנטי ועל בסיס זה פיתחו את הבדיקה להימצאות הנגיף. השלב הבא שעליו עובדים חוקרים וחוקרות בארץ ובכל העולם הוא חיסון. הדברים האלה לוקחים זמן, אבל הרבה פחות זמן משלקחו בעבר.

בתמונה: צילום של וירוס הקורונה על ידי מיקרוסקופ אלקטרונים, מיקרוסקופ עצמתי במיוחד. 

קישור לתמונה באדיבות . NIAID-RML

https://bit.ly/2AkBpCn