במעבדת L.E.M מתבצעות בדיקות אימונוהיסטוכימיות (IHC) לאיתור אנטיגנים, מולקולות המופיעות בגוף כחלק מחילוף החומרים הטבעי, או במקרה של זיהום חיידקי או נגיפי ובהתפתחות מחלות וגידולים סרטניים.
 
אימונוהיסטוכימיה (Immunohistochemistry) היא שיטה לאיתור ולמיקום חלבונים בחתך של רקמה. איתור החלבון נעשה על ידי קישור של נוגדנים ספציפיים, וצפייה בו תחת מיקרוסקופ אור. כדי להשתמש במיקרוסקופ אור משתמשים באנזימים הגורמים לתגובת צבע.
השיטה משמשת לאבחון מחלות סרטניות שונות כיוון שהימצאות חלבונים שונים אופיינית למחלות שונות. בנוסף, במחלות מסוימות, אבחון רמת הביטוי של חלבונים ספציפיים ברקמת גידול, מאפשר את התאמת הטיפול האפקטיבי ביותר לחולה. כמו במקרה של ביטוי יתר של HER- 2 /Neu  בסרטן שד, החולה יכולה לקבל הרצפטין ומקרה נוסף שעלול לקרות בסרטן שד בו תאי הגידול הסרטני מבטאים קולטנים לאסטרוגן החולה תהיה מטופלת בהורמונים אנלוגיים לאסטרוגן וכד'.
 
הנחיצות והדרישה לאימונוהיסטוכימיה לצורכי אבחנה הולכת וגדלה מדי שנה. הדרישה עולה הן במספר המקרים והן במספר הסמנים הנבדקים לכל מקרה. המעבדה שלנו מצוידת במכשור ברמה עולמית ומתעדכנת  מדי שנה בסמנים חדישים שיכולים לתרום באבחון. כיום יש לנו כ- 100 סמנים שונים העוזרים באבחון מחלות סרטניות שונות.
 
מעבדת L.E.M משתמשת בקשת רחבה של נוגדנים המאפשרים זיהוי מדוייק של האנטיגן וכך להעניק לגורם המפנה את הכלים המדוייקים ביותר לאבחנה ולטיפול .
 
הבדיקות מורכבות במיוחד ומהוות נדבך חשוב בפעילות המעבדה והן נעשות על ידי מכשור חדשני מהמתקדמים בעולם, תוך בקרה ואיכות קפדניים.
 
בנוסף, מעבדת L.E.M נותנת שירות בתחום מחקר ופיתוח רפואי וביוטכנולוגי הנעזר בצביעות אימונוהיסטוכימיות לאיתור נוכחות חלבונים מסויימים (ספציפיים) בתאים וברקמות. 
 
 
בין הצביעות בשימוש במעבדת L.E.M:
 
ALK1, BCL (1...), CD (7...), CK (5...), Chromogranin, E.cadherin, EGFR, Helicobacter pylori, HER2neu, ER,PR, PAX (5...), HMB45, Kappa, Lambda, MART1, Melan A, P (16...), S100, Vimentin.