פתולוגיה מולקולרית היא תחום בתוך עולם האבחון הפתולוגי שעוסק במחקר וזיהוי מחלות על ידי בחינה של ממצאים- ביופסיות, תאים, רקמות, נוזלי גוף ואחרים, ברמה המולקולרית. המטרה היא לגייס את המדע והטכנולוגיה כדי ליצור רפואה מותאמת אישית. 

בעזרת בדיקות מולקולריות ניתן לבדוק השפעות ושינויים שמתרחשים ברמת הגנום וביטוי גנים, וכן ביחסים שבתוך ובין מערכות הגוף השונות עד לרמה התת מיקרוסקופית.

בתוך המדע הצעיר יחסית של ביולוגיה מולקולרית, פתולוגיה מולקולרית הפכה לחלק משמעותי במערך הבדיקות הפתולוגיות ומהווה גורם מכריע בהחלטה על אבחנות ובהמשך על דרך טיפול בחולים במחלות כמו מחלת הסרטן.

משקל רב ניתן למחקר העוסק בקשרים שבין אבחון גנטי ומולקולרי לביטוי של מחלות, ולפוטנציאל לביטוי של מחלות. ככל שקשרים אלו מתבררים, הצורך בבדיקות ובאבחון גובר ומאפשר רפואה מותאמת אישית. רפואה מותאמת אישית נועדה להקל על מטופלים ולחסוך מהם בדיקות וטיפולים מיותרים, ומצד שני, מטרתה לזהות בעיות בזמן ולתת מענה מהיר ומדויק של גילוי מוקדם של מחלות, כמו מחלת הסרטן לסוגיה.

בדיקות לאבחון מולקולרי נעשות במעבדת L.E.M על ידי המיכשור המתקדם ביותר הקיים כיום, וכן על ידי צוות מקצועי ובעל ניסיון רב. הבדיקות נעשות ביעילות מירבית מתוך הכרה בצורך לקבלת תשובות מהירות ואיכותיות לרווחת המטופלים והמטופלות.

פתולוגיה מולקולרית במעבדת L.E.M :

- בדיקת HPV לאבחון וירוס הפפילומה האנושי.