במעבדת LEM מתבצעות בדיקות אימונוהיסטוכימיות (IHC) לאיתור אנטיגנים, מולקולות המופיעות בגוף כחלק מחילוף החומרים הטבעי, או במקרה של זיהום חיידקי או נגיפי ובהתפתחות חלות  וגידולים סרטניים.
המחלקה מנוהלת על ידי הגברת מאירה קאופמן MSc, בוגרת הפקולטה לחקלאות של האונ' העברית.

אימונוהיסטוכימיה (Immunohistochemistry) היא שיטה לאיתור ולמיקום חלבונים בחתך של רקמה. איתור החלבון נעשה על ידי קישור של נוגדנים ספציפיים, והצפייה בו תחת מיקרוסקופ אור מתאפשרת על ידי אנזימים הגורמים לתגובת צבע.

השיטה משמשת לאבחון מחלות סרטניות שונות כיוון שהימצאות חלבונים שונים אופיינית למחלות שונות. בנוסף, במחלות מסוימות, אבחון רמת הביטוי של חלבונים ספציפיים ברקמת גידול, מאפשר את התאמת הטיפול האפקטיבי ביותר לחולה. כמו במקרה של ביטוי יתר של HER- 2 /Neu  בסרטן שד שהחולה יכולה לקבל הרצפטין ומקרה נוסף שעלול לקרות בסרטן שד בו תאי הגידול הסרטני מבטאים קולטנים לאסטרוגן והחולה תהיה מטופלת בהורמונים אנלוגיים לאסטרוגן וכד'.
הנחיצות והדרישה לאימונוהיסטוכימיה לצורכי אבחנה הולכת וגדלה מדי שנה. הדרישה עולה הן במספר המקרים והן במספר הסמנים הנבדקים פר מקרה. המעבדה שלנו מצוידת במכשור ברמה עולמית ומתעדכנת  מדי שנה בסמנים חדישים שיכולים לתרום באבחון. כיום יש לנו כ- 100 סמנים שונים העוזרים באבחון מחלות סרטניות שונות.
 
מעבדת LEM משתמשת בקשת רחבה של נוגדנים המאפשרים זיהוי מדוייק של האנטיגן וכך להעניק לגורם המפנה את הכלים המדוייקים ביותר לאבחנה ולטיפול .
 
הבדיקות מורכבות במיוחד ומהוות נדבך חשוב בפעילות המעבדה והן נעשות על ידי מכשור חדשני מהמתקדמים בעולם, תוך בקרה ואיכות קפדניים.
 
בנוסף, מעבדת LEM נותנת שירות בתחום מחקר ופיתוח רפואי וביוטכנולוגי הנעזר בצביעות אימונוהיסטוכימיות לאיתור נוכחות חלבונים מסויימים (ספציפיים) בתאים וברקמות. 
 
 
בין הצביעות בשימוש במעבדת LEM:
 
ALK1, BCL (1...), CD (7...), CK (5...)Chromogranin, E.cadherin, EGFR, Helicobacter pylori, HER2neu, ER,PR, PAX (5...), HMB45, Kappa, Lambda, MART1, Melan A, P (16...), S100, Vimentin.