לאחרונה מעבדת L.E.M התחדשה במכונת צביעה מתקדמת המובילה בתחום לצורך הכנת חומר לאבחון פתולוגי וציטולוגי .

המכונה מכינה את הסליידים (זכוכיות נשא) לבדיקה תחת עינית המיקרוסקופ על ידי רופא פתולוג או ציטולוג. שלב ההכנה של הסליידים שנעשה במעבדה הוא לא פחות חשוב משלב האבחון תחת המיקרוסקופ, ויש להקפיד על כל הפרטים כדי לקבל בסופו של דבר תשובה מדוייקת ומהימנה.

המכונה מבצעת את תהליך הכנת הסלייד ללא מגע יד אדם, והיא כוללת את ייבוש הסלייד והרקמה שעליו, צביעה מותאמת (בנוסף ניתן לבצע צביעה בחום רקמה), ייבוש הסלייד וכיסויו. המכונה בעלת יכולת להעביר כמות גדולה של סליידים הממוקמים בתוך סלסלות, בין התחנות, על פי תכנית מותאמת מראש ולפי הצורך של הרקמה ושל האבחנה המבוקשת.

המכשיר ידידותי למשתמש ומאפשר שינוי תכניות ומעבר ביניהן זאת בהתאם לאופי הספציפי של אותה הדגימה.

לפני שמכניסים את המכונה לשימוש מתבצעת בחינת תהליך (ולידציה) על מנת לאשר את הכנת הסליידים ולהתאים תכניות לפעולות השונות הנדרשות. התהליך מלווה על ידי מנהלת אבטחת איכות של מעבדת L.E.M, הגב' מירי שאול, במסגרתו מעבירים את הסליידים המוכנים לרופאים פתולוגים על מנת שיאשרו את התוצרים. מעבר לכך, כל הלבורנטים והלבורנטיות במעבדה עוברים הדרכה להפעלת המכונה.

היתרונות של המעבר למכשיר בסדר גודל זה הוא ייעול ודיוק של העבודה הטכנית, חיסכון בזמן עבודה של הלבורנטים וביצוע משימות במקביל כדי לקדם מתן תשובות מהירות ואיכותיות.