במעבדת L.E.M ישנו מערך גינקולוגי אשר נועד לספק מענה לגילוי מוקדם של שינויים בצוואר הרחם הכולל בדיקות פאפ (פאפ קונבנציונאלי ופאפ דק) וכן בדיקה לוירוס הפפילומה (HPV). מערך זה כולל מעבדה ציטולוגית העוסקת בתהליכי קבלת החומר המגיע הישר מבתי החולים, ממרפאות ומרופאים פרטיים הרואים במעבדת L.E.M כמעבדת הבית.
המעבדה, ובתוכה מחלקת פאפ, מספקת מענה איכותי ומקצועי, ומאפשרת לרופאי הנשים להסתייע בבדיקות מעמיקות על מנת להגיע לאבחנה מדויקת ומהירה.
 
בדיקת פאפ (PAP test) -משטח צוואר הרחם, הנו חלק ממערך הבדיקות השגרתיות לנשים,  המסייעת באבחון תאים לא תקינים או שינויים ברקמת צוואר הרחם עוד לפני שהתאים יעברו התמרה לתאים טרום סרטניים. הרופא לוקח משטח מצוואר הרחם ומורח אותו על זכוכית נושאת לצורך בדיקה מיקרוסקופית.
גילוי מוקדם של שינוי בתאי צוואר הרחם חשוב מאוד לטיפול ומניעת סרטן. בעשורים האחרונים חלה עלייה במספר המקרים בהם יש מצבים טרום סרטניים וירידה במספר הנשים החולות בסרטן צוואר הרחם. שינוי זה מיוחס לשיפור בגילוי המוקדם בארץ.
                                                                                                                                                                                              
                                                                                                                                                                                           
בדיקת פאפ דק (Thinprep Liquid base cytology) -בדיקת פאפ דק היא בדיקה מתקדמת המבוססת על בדיקת הפאפ הקונבנציואנלית. את תאי צוואר הרחם שנאספים על המטוש, הגינקולוג מכניס לתוך צנצנת עם נוזל משמר. במעבדה מפרידים בין תאי צוואר הרחם לבין תאים אחרים שנאספים, כמו תאי דם, רירית ועוד. אחרי ההפרדה התאים עוברים לאבחון על ידי ציטוסקרינרים ופתולוגים מנוסים. יתרונה של בדיקת פאפ דק היא ביכולתה להפריד בין תאי צוואר הרחם לבין תאים אחרים שנאספים בדגימה. יתרון נוסף לבדיקת פאפ דק הוא בכך שכאשר יש חשד לדיספלזיה ניתן להשתמש באותו החומר כדי לבצע בדיקת HPV typing.