מעבדת LEM מספקת לאונקולוגים וכירורגים המטפלים בסרטן השד את בדיקת Prosigna לאיפיון גידולים בשד. הבדיקות מתבצעות במעבדה על ידי צוות מקצועי ומיומן, וכך נחסך זמן יקר של שליחת הבדיקה למעבדות חיצונות בחו"ל. הבדיקה נעשית על ריקמת הגידול שהוצאה במהלך הניתוח, ואינה דורשת התערבות כירורגית נוספת לצורך הבדיקה.

תוצאות ניתנות תוך מספר ימים בודדים!

להזמנת הבדיקה צרו קשר: בטל.08-9380770, פקס.08-9389783, אימייל. admin@lem-lab.com

היתרונות של ביצוע בדיקת פרוסיגנה במעבדת L.E.M:

  •   תוצאה מתקבלת תוך 5 ימי עבודה מיום קבלת הרקמה במעבדה.
  •    על כל בדיקה עוברים שני פתולוגים: פתולוג שד מומחה, ופתולוג מולקולארי,  אשר מצרף תשובה מטעמו בנוסף לתשובת הפרוסיגנה.   
  •  במקרה הצורך, מעבדת L.E.M  מבצעת בדיקה פתולוגית חוזרת.
  •   הרופא המטפל יכול להתייעץ עם הפתולוגים במעבדה בכל עת.

ללקוחות פרטיים, לחברות קופת חולים מאוחדת, ולחברות קופת חולים מכבי- לחצו כאן להורדת טפסים להזמנת בדיקת פרוסיגנה PAM50 לאיפיון סרטן השד.

מחקרים רבים, ניסויים קליניים ופרסומים בכתבי עת מדעיים, תומכים בחשיבות הסיווג המוגדר של חולות סרטן השד תוך שימוש באנליזה של הביטוי הגנטי, וזאת לשם הערכת הפרוגנוזה ואפשרויות הטיפול המתאימות עבור מטופלות החולות בסרטן בשלב מוקדם.
בדיקת פרוסיגנה נעשית על רקמת הגידול שהוצא בניתוח, ואין צורך שהמטופלת תעבור בדיקה נוספת כדי לבצע אותה. בדיקת פרוסיגנה לאיפיון סרטן השד נועדה כדי לתת לאונקולוגים והרופאים המטפלים מידע קריטי בנוגע לשאלה האם יש צורך בטיפול כימותרפי לאחר הניתוח, או שלא. לשאלה זו השלכות משמעותיות מאחר ועבור נשים שטיפול כימותרפי לא יועיל להן, אלא זקוקות רק לטיפול תומך הורמונלי. בדיקת פרוסיגנה היא הבדיקה הגנטית היחידה שמאושרת על ידי ה -FDA האמריקאי, והיחידה המבוצעת בישראל באישור משרד הבריאות. מחקרים מראים שהיא הבדיקה המדוייקת והחדשנית ביותר, ונותנת נתונים מדוייקים שנותנים לאונקולוגים המטפלים בנשים שחלו בסרטן השד תמונה ברורה שמאפשרת להם קבלת החלטות בצורה הטובה ביותר עבור המטופלות שלהם.
מחקר מקיף שנעשה בדנמרק על כל הנשים שחלו בסרטן השד במשך שלוש שנים ופורסם בינואר 2018 על ידי האגודה האמריקאית לאונקולוגיה (JCO) מראה שבדיקת פרוסיגנה חזתה בצורה המדוייקת ביותר את הסיכוי של המטופלות לחלות שוב במחלת הסרטן אחרי שעברו ניתוח להוצאת גידול סרטני בשד. לקריאה נוספת לחצו כאן! בעקבות המחקר הוחלט להכניס את בדיקת פרוסיגנה למערך הבדיקות לטובת בריאות המטופלות המחלימות מסרטן השד.
בנוסף, מחקר השוואתי שבדק את פרוסיגנה לעומת 5 בדיקות אחרות לחיזוי סיכויי חזרה של סרטן השד ופורסם באתר JAMA(אפריל 2018), מראה שפרוסיגנה נותנת את התוצאות ברמת הדיוק הגבוהה ביותר בהשוואה לבדיקות האחרות וכן נותנת את המידע הרחב ביותר יחסית לבדיקות האחרות בנוגע לסיכון לחזרה של סרטן השד. בדיקת פרוסיגנה נותנת את המדד ROR- RIsk of Reaccurance על פי בדיקה גנטית של הגידול. המדד ROR נמצא כיעיל ביותר לעומת המדדים של הבדיקות האחרות. 
בדיקת פרוסיגנה נבחרה על ידי משרד הבריאות הבריטי (NHS) כדי להשתתף במחקר גדול הבודק את היעילות של הבדיקות המבוססות על ביטוי גנטי של הגידול. במחקר מקדים נבחרה בדיקת פרוסיגנה על פני בדיקות אחרות משום שהמידע שבדיקת פרוסיגנה עלה על כל הבדיקות האחרות. המחקר- OPTIMA*  ממומן על ידי מרכז המחקר להערכת טכנולוגיות של משרד הבריאות הבריטי בהשתתפות 4,500 חולות סרטן השד,  ונערך בימים אלה.
 *(Optimal Personalised Treatment of breast cancer using Multi-parameter Analysis- OPTIMA)
כיום קיימות מספר בדיקות פרוגנוסטיות לסרטן השד כאשר לבדיקת Prosigna™כמה יתרונות :
Prosigna™ הינה בדיקה גנומית המאושרת על ידי הרשות האמריקאית (FDA) והרשות האירופאית (CE). הבדיקה משתמשת במידע הגנטי של החולה. מבוססת על החתימה הגנטית PAM-50 שבודקת ביטוי של 50 גנים.
Prosigna™ משמשת להערכת הסיכון (באחוזים) להישנות סרטן השד בחולות שאובחנו בשלב מוקדם של סרטן השד במהלך 10 שנים לאחר גילוי המחלה, והוכחה בדיקה מדויקת ואמינה ביותר במחקרים קליניים גדולים.
Prosigna™ מסווגת את המטופלות לקבוצות סיכון מוגדרות: נמוכה בינונית וגבוהה. הבדיקה מוזמנת ע"י האונקולוג או הכירורג כאשר קיים צורך על החלטה טיפולית תרופתית האם החולה תזדקק לטיפול כימותרפי בנוסף לטיפול הורמונלי, או להימנע מטיפול כימותרפי.
Prosigna™  הינה הבדיקה היחידה המסווגת את הגידול לאחד מ-4 תתי סוגים שונים . תתי סוגים אלו (Luminal A, Luminal B, Basal-Like & HER2 Enriched) עוזרים להגדיר את הביולוגיה של הגידול ומספקים מידע פרוגנוסטי משמעותי להכוונת הרופא להמשך טיפול.
 Prosigna™ מספקת ציון להערכת הסיכוי לחזרה של הסרטן בעזרת אלגוריתם המחושב על פי:
-חתימה גנטית (PAM50)
-תת סוג ביולוגי של הגידול.
-גודל הגידול.
-מעורבות בלוטות לימפה.
-ציון שגשוג הגידול.
הטכנולוגיה:
Prosigna™ מתבצעת על הטכנולוגיה החדשנית ביותר: מכשיר ה- nCoutner  שפותח ומיוצר ע"י חברת Nanostring Technologies הממוקמת בסיאטל וושינגטון שבארה"ב, ומתמחה בייצור בדיקות גנטיות מולקולריות למטרות מחקר ואבחון רפואי. המכשור הובא למעבדת L.E.M והבדיקה מבוצעת על ידי עובדי המעבדה שעברו הכשרות מקצועיות, בניהול ד"ר שלי חג'ג'-קורובקוב PhD. 
קריטריונים להתאמה לביצוע בדיקת Prosigna™:
הבדיקה מיועדת לנשים פוסט מנפאוזאליות שאובחנו עם סרטן השד בשלב המוקדם, שעברו ניתוח כריתה או שימור של השד, עם רצפטורים חיוביים להורמונים (ER  או PR  או שניהם).

רוצות לקרוא עוד על אופן הבדיקה ויתרונותיה? לחצו כאן למעבר לאתר Prosigna™ (בעברית).

רוצות לדעת מה אונקולוגים אומרים על זה? לחצו כאן לקריאה נוספת אודות יתרונות הבדיקה (מתוך אתר MEDIX).

בדיקת פרוסיגנה נכללת בהנחיות של כל איגודי האונקולוגים הבינלאומיים המובילים: